Üniversitemizde "İşe Alım Sürecinde Yetkinlik Envanterleri" Konulu Konferans Düzenlendi


Üniversitemiz İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden Araştırma Görevlisi Utku Güğerçin'in organize ettiği, Öğr. Gör. Dr. Obengül Ejder'in konuşmacı olarak katıldığı, "İşe Alım Sürecinde Yetkinlik Envanterleri" konulu konferans, Ziyapaşa Yerleşkesi konferans salonunda yapıldı.

Konferansa; üniversitemiz akademik personeli, yüksek lisans ve lisans öğrencileri, Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen "İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Sertifika Programı" kursiyerleri ile çeşitli firmaların insan kaynakları departmanlarında görevli uzman ve yöneticiler katıldı.

Geniş bir katılımcı kitlesinin yer aldığı konferansta Öğr. Gör. Dr. Obengül Ejder; işe alım sürecinin gerek adaylar gerekse firmalar açısından önemi vurgulayarak bu süreç içerisinde yetkinlik envanterlerinin rolü ile ilgili bilgi verdi. Anlatımını, deneyimleriyle zenginleştiren Öğr. Gör. Dr. Ejder, envanter türleri ve kullanım alanları yanında envanterlerin analiz yöntemlerine ve analiz sürecinde karşılaşılan güçlüklerin nasıl aşılacağına yönelik olarak paylaşımlarda bulundu. Konferans, Öğr. Gör. Dr. Ejder'in katılımcılardan gelen soruları yanıtlamasıyla sona erdi.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top