TÖMER’de Mezuniyet Heyecanı Yaşandı


2014-2015 akademik yılında Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bursuyla Tacikistan, Rusya, Zambiya, Gine ve Madagaskar gibi ülkelerden gelen 28  öğrenci Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezimizden Türkçe Dil diplomalarını alarak mezun oldular. 

Bülent Ecevit Üniversitesi KARAELMAS TÖMER’in  ev sahipliğinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşma Yarışması’nda Merkezimizi temsil etmelerinden dolayı Gineli Thıerno Hamıdou Bah’a Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Ahmet Karataş,  Zambiyalı Davıson Musanshıko’ya ise Personel Daire Başkanımız Ahmet Taşkıner tarafından plaket verildi. Merkezimiz Müdür Yardımcısı Berrin Ar ve Hilal Gülben Gerek ile okutmanlarımız Nimet Ceylan ve Alev Önder de diğer öğrencilerimize belgelerini sundular.  

TÖMER Müdür Vekili Bünyamin Oğuz, yaptığı konuşmada akademik Türkçeyi en iyi şekilde öğretmeye çalıştıklarını belirterek bu konuda emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Türkiye’de dört yıl daha eğitim alırken TÖMER’in bir aile olarak yanlarında olduğunu hatırlatan,  ülkemizde gördüklerini ve yaşadıklarını anlatarak yeni öğrencileri buraya yönlendirmelerini tavsiye eden Oğuz, “Sizler ailelerinizin göz bebeği, ülkelerinizin umudu olarak buraya geldiniz. Yüz binlerce öğrenci arasından seçilerek Türkiye Burslarını kazandınız ve hayallerinizi gerçekleştirmek üzere Türkiye’yi tercih ettiniz. Bu dokuz aylık süre içinde umarım hayallerinizi gerçekleştirecek, sizi akademik olarak daha iyi yerlere taşıyacak eğitimi vermişizdir.” dedi.

Diploma töreninin ardından gerçekleştirilen sunuculuğunu öğrencilerimizden Abdul-rashed Abdul-azız’in yaptığı mezuniyet etkinliğinde öğrencilerimiz;  şiirler okuyup şarkılar söyleyerek Türkçe bilgi ve becerilerini ortaya koydular. Öğrencilerimiz, sahneledikleri dans gösterisi ile katılımcılara eğlenceli anlar yaşattılar.

 Program mezuniyet pastasının kesilmesi ve ikramıyla son buldu.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top