Üniversitemizde Tüm Kontenjanlar Doldu


Bu yıl üçüncü kez öğrenci alan üniversitemizde kayıt heyecanı başladı. İlk iki yılında yüksek puanlı öğrencilerin tercihi olarak dikkat çeken üniversitemiz, 2015-2016 akademik yılı için öğrenci alınan tüm bölümlerde kontenjanlarını doldurdu.

Üniversitemiz bu yıl Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde; Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, İşletme Fakültesinde; Uluslararası Ticaret ve Finansman, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm Fakültesinde; Turizm İşletmeciliği, Yabancı Diller Yüksekokulunda; Mütercim-Tercümanlık bölümlerine öğrenci aldı. Ayrıca Leeds Beckett Üniversitesi ile yapılan anlaşma gereği açılan çift diploma programlarına (İnşaat Mühendisliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman) öğrenci alındı.

Üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler, 20 Türk Vatandaşı ve 7 Yabancı Uyruklu olmak üzere toplam 27 kişilik sınıflarda Yüzde Yüz İngilizce eğitim görecek. Ayrıca, başarı sıralamasında yer alan öğrencilere üniversitemizin derneği tarafından burs sağlanacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy, açılan tüm bölümlerde kontenjanların dolmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ersoy, “Yeterli sayıda kontenjan ve Yüzde Yüz İngilizce eğitim ile kalite ve verimliliği esas alarak eğitim vermeye devam ediyoruz. Giderek büyüyen ailemize yeni fertler katılıyor. Birkaç yıl içerisinde tamamlanacak olan kampüsümüzle birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Üniversitemizi kazanan tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, başarılarla dolu bir üniversite hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top