Yapımcı-Yönetmen Hasan Yıldız Öğrencilerimizle Buluştu


Ekranların fenomen yapımcı-yönetmeni Hasan Yıldız, üniversitemizde, “Kariyer Sohbetleri” kapsamında öğrencilerimizle buluştu. Yeşiloba Yerleşkesi Konferans Salonunda yapılan etkinliğe başta Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere üniversite personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ersoy, Yapımcı-Yönetmen Hasan Yıldız’ı ağırlamaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Yıldız’ı başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti. Prof. Dr. Ersoy, öğrencilere yönelik bu türlü sosyal etkinliklerinin devam edeceğini iletti. Prof. Dr. Adem Ersoy’un konuşmasının ardından Hasan Yıldız’ın özgeçmişini anlatan bir video gösterimi yapıldı.

Hasan Yıldız Kimdir?

Aslen Erzurumlu olan Hasan Yıldız, 1974 senesinde Ankara’da mütevazı bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Erken yaşlarda iş hayatına atılan Yıldız, eğitimini iş tecrübeleriyle harmanladığı yıllarda pek çok alanda kendini gösterdi. TRT ekranlarında Gez Göz Arpacık, Kariyer ve İş Rehberi, Turizm, Yeni Eğilimler, Aile Hekimi, Bir Kent Hikayesi, Altın Eserler, Kervan, Sultanların İzinde, Kripteks gibi birçok programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Şehir ve Üniversite programının ise sunuculuğunu yaptı. Hasan Yıldız aynı zamanda Yıldızlar Tanıtım Organizasyon ve Prodüksiyon LTD ŞTİ'nin Genel Müdürü.

Kendinize Güvenin

Çocukluğundan bu yana daktilo tamirciliği dahil pek çok iş yaptığını belirten Hasan Yıldız, kendine güvenin ve hırslı olmanın başarıya giden yolda anahtar olduğunu belirtti. Yıldız, öğrencilere hayata dair tavsiyelerde bulunurken, şu sözlere yer verdi, “Başarılı olmak istiyorsanız daha üniversiteden mezun olmadan kendinize pek çok şey katmalısınız. Eğer özgüveniniz yüksek olursa başaramayacağınız şey yok. Sürekli yükselmeyi hedefleyin ama asla nereden geldiğinizi unutmayın. Hiçbir şeyin sizi değiştirmesine izin vermeyin.”

Sabırlı olmanın pek çok kapıyı açtığını vurgulayan Yıldız, “Akıllı insanlar işiyle, akılsız insanlar ise kişiyle uğraşır. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez” ifadelerini kullandı. Öğrencilerle keyifli diyaloglar kuran Hasan Yıldız, kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap vererek interaktif bir etkinlik gerçekleştirdi.

Programın sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy, günün anısına Hasan Yıldız’a bir plaket takdim etti. Etkinliğe katılan öğrenciler katılım sertifikalarını alarak toplu fotoğraf çektirdiler.

 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top