Adana BTÜ ve ABD Adana Konsolosluğu Dostluk Maçında Buluştu


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) ve Amerika Birleşik Devletleri  Adana Konsolosluğu, düzenlenen basketbol maçında karşı karşıya geldi. Adana BTÜ Dış İlişkiler Birimi tarafından organize edilen ve TED Adana Koleji Spor Tesislerinde oynanan dostluk maçında üniversitemiz öğrencileri ve personelinden oluşan takım ile konsolosluk çalışanlarının oluşturduğu takım mücadele etti. ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, konsolosluk çalışanlarından oluşan takımda yerini alırken, Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Aykut Gül ve Üniversitemiz Dış İlişkiler Birim Başkanı Doç. Dr. Efe Efeoğlu da maçı tribünden takip ettiler.

Maç öncesi düzenlenen kokteylde Adana BTÜ öğrencileri ve ABD Adana Konsolosluğu çalışanları bir araya geldi. Burada kısa bir görüşme gerçekleştiren Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Aykut Gül ve ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Üniversitemiz ve Konsolosluk arasında gerçekleştirilebilecek sosyal ve kültürel işbirliği fırsatlarını değerlendirdi. Prof. Dr. Gül ve Konsolos Specht, kokteyl esnasında öğrencilerle yakından ilgilenerek, sohbet etme imkanı buldular.

Kokteylin ardından karşılaşmanın yapılacağı spor salonuna geçildi. Maç esnasında tribünlerde bulunan Adana BTÜ öğrencilerinin takımlarına verdikleri destek görülmeye değerdi. Konsolos Specht’in de kısa bir süre mücadele ettiği karşılaşma dostluk içerisinde son bulurken, iki takım oyuncuları da verilen mücadeleden ötürü birbirlerini tebrik etti.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top