ABTÜ TÖMER Öğrencileri ÇUÖS’e Ücretsiz Girebilecek


“Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi(ABTÜ) arasındaki dayanışma somut adımlarla ilerliyor”

Üniversitemiz koordinatörlüğünde yürütülmekte olan “Suriyeli Misafir Öğrencilere Türkçe Öğretimi Projesi IV” ve “Suriye ve Iraklılar İçin İleri Düzey Türkçe Eğitimi Programı” projesi kapsamında ABTÜ TÖMER, Osmaniye Cevdetiye Konaklama Merkezi, Adana Sarıçam Konaklama Merkezi’nde Türkçe öğrenmekte olan 109 Suriye uyruklu öğrenci, 23 Nisan 2016’da yapılacak olan Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavına (ÇUÖS) ücretsiz girebilecek.

Aralarında Üniversitemizin de bulunduğu 68 Üniversite tarafından yabancı uyruklu öğrencilerin başvurusunda sonuçları kabul edilen Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı, yurt içinde ve yurt dışında 12 Merkezde yapılacak. Sınav başvuru ise 65 Amerikan Doları. Rektörümüz Prof. Dr. Aykut Gül’ün girişimleri neticesinde sosyal sorumluluk kapsamında TÖMER öğrencilerinin ücretsiz yararlanmasına karar verilen sınav sonuçları ile söz konusu öğrenciler ABTÜ lisans programlarına da başvurabilecekler.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenen projeler kapsamında Konaklama Merkezleri ile ABTÜ TÖMER’de Türkçe öğrenmeye devam eden öğrenciler, Üniversitemizin girişimiyle gerçekleşen ücretsiz sınav imkanından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top