ABTÜ TÖMER’de Kardeşlik Gezileri Devam Ediyor


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (ABTÜ TÖMER) Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen “Suriye ve Iraklılar İçin İleri Düzey Türkçe Eğitimi Programı” kapsamında Türkçe öğrenen öğrencilere yönelik düzenlenen geziler hız kesmeden devam ediyor. Geçen ay Karaisalı Yerköprü Mesire Alanına gerçekleştirilen gezinin ardından bu ay da Kozan Dağılcak Mesire Alanına gidildi.

Üniversitemizin koordinatörlüğünde yürütülen “Suriyeli Misafir Öğrencilere Türkçe Öğretimi Projesi IV” kapsamında Adana Sarıçam Konaklama Merkezinde Türkçe öğrenen öğrencilerin de Beşir Derneği Adana İl Temsilciliğinin destekleriyle katıldığı gezi, Kozan İlçesi Dağılcak Mesire Alanında gerçekleşti. Burada Suriyeli ve Iraklı öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya gelen ABTÜ TÖMER Müdürü Bünyamin Oğuz ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Fatih Çağatay Baz, birlik ve beraberliğe vesile olan bu tür sosyal faaliyetlerin Türk kültürünün aktarılmasında çok önemli rol oynadığını belirttiler.

Tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile Adana’nın en önemli mesire alanlarından biri olan Kozan Dağılcak’ta çok güzel vakit geçiren öğrenciler, bu etkinliklerin gerçekleşmesine vesile olan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül olmak üzere ABTÜ TÖMER yetkililerine teşekkür ettiler.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top