Malzeme Mühendisi Adaylarından Teknik Gezi


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Malzeme Mühendisliği Bölümü akademik personeli ve bölüm öğrencileri, Sarıçam’da faaliyet gösteren Zahit Alüminyum San ve Tic. A.Ş. firmasına teknik gezi düzenledi.

Firmanın Kurumsal İletişim Sorumlusu Melike Parlak tarafından karşılanan akademisyenlerimiz ve öğrencilerimize meydana gelebilecek kazaları önlemek için İş Güvenliği ve Sağlığı uzmanı tarafından bir güvenlik filmi izletildi.

Güvenlik filminin ardından fabrikayı gezen öğrencilerimize üretimi yapılan alüminyum ve kompozit ürünlerin üretim aşamaları birim sorumluları tarafından titizlikle anlatıldı. Firma tarafından üretilen güneş panellerinin tanıtımıyla devam edilen gezide, Dr. Koray Turbalıoğlu, alüminyum dökümhanesinde öğrencilerimize tesis ve üretimleri hakkında detaylı bilgi verdi.  Firma yetkilileri, gezinin her aşamasında öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

 Ayrıca yapılan teknik gezi esnasında üniversitemiz ile firma arasında yapılabilecek ortak projeler, imkanlar dahilinde gerçekleştirilebilecek analizler ve öğrencilerimizin staj imkanları hakkında görüşüldü.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top