Adana BTÜ Rektörlüğünden Teröre Karşı Açıklama


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan terör saldırılarından duyduğumuz üzüntüyü dile getirirken, terörün her türlüsünü şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyoruz.

Ülkemizin son yıllarda gerçekleştirdiği kalkınma hamlelerinden ve bölgede güç kazanmasından rahatsız olan bazı şer odakları yaptıkları hain saldırılarla güvenlik güçlerimizi,  genç, yaşlı, çocuk demeden sivil vatandaşlarımızı ve ülkemizde görev yapan diplomatları hedef almışlardır.

Bilinmelidir ki; birlik ve beraberlik içinde yaşayan Türk Milleti bu alçakça saldırılara asla boyun eğmeyecek, taviz vermeyecektir. Zaman, kutuplaşma zamanı değil devletimiz üzerinde oynanan oyunlara birlikte “dur” deme zamanıdır.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, devletimizin bekasına yönelik her türlü düşünce, eylem ve hareketin daima karşısında olacak, teröre hiçbir zaman geçit vermeyecektir.

Ülkemizin hem sınırları içerisinde hem de sınırları dışarısında büyük bir mücadele içerisinde olduğu bu günlerde alçak saldırılar sonucu şehit düşen güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet dilerken, kederli ailelere sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bilinmesi gerekir ki; hiçbir terör saldırısı ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacak, ülkemiz üzerinde alçak emelleri olan şer odakları amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Adana BTÜ Rektörlüğü


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top