Rektörümüz, Türk Yükseköğretim Sisteminde Suriyeli Öğrenciler Başlıklı Konferansa Katıldı


"Türk Yükseköğretim Sisteminde Suriyeli Öğrenciler " konferansı için Hatay’a gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE)  YÖK üyeleri ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve bölge Üniversite Rektörleri ile bir araya geldi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün oluşturduğu heyeti, İSTE Merkez Kampüsünde karşılayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye, öğretim üyeleri ve öğrenciler eşlik etti. İskenderun Teknik Üniversitesine ait bir gelenek haline getirilen, fidan dikimi programına iştirak eden YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç ve Üniversitemiz Rektörü Mehmet Tümay Rektörlük giriş kapısı önüne fidan dikip cansuyu verdiler.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Türk Yükseköğretim Sisteminde Suriyeli Öğrenciler” başlıklı konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay da davetli olarak katıldı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top