Dalgalı Piyasalarda Risk Yönetimi ve Korunma Yatırımcı Eğitimi Gerçekleşti


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin de düzenleyicileri arasında yer aldığı Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) önderliğindeki "Dalgalı Piyasalarda Risk Yönetimi ve Korunma” konulu yatırımcı eğitimlerinin ilki 22 Mart 2017 tarihinde Adana Sheraton Grand Otel’de, gerçekleşti. Kur riski taşıyanların, yatırımcıların, üniversite öğrencilerinin ve konuya ilgi duyanların bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen eğitime katılım oldukça yoğundu.

Eğitimlerde  6 birlik üyesinden 6 konuşmacı yirmi beş dakikalık süre ile yer aldı. Sponsor kuruluşları olan Halk Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Deutsche Securities Menkul Değerler A.Ş., Phillip Capital Menkul Değerler A.Ş. ve son olarak da Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş. yöneticileri risk yönetimi son günlerde oldukça gündemde olan opsiyon, varant, futures gibi türev ürünlerini tanıttılar.

Katılımcılara çekilişle Türkiye Cumhuriyeti Darphanesince hazırlanan ve tarihteki Türk devletlerini gösteren metallerin yer aldığı hediyeler takdim edildi.  Üniversitemiz fuaye alanında yer alan standında tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirip katılımcıların sorularını cevapladı. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top