Üniversitemiz İle British Council Arasında İş Birliği Protokolü


Avrupa Birliği tarafından finanse edilen HOPES projesi kapsamında Üniversitemiz ile British Council arasında iş birliği anlaşması protokolü imzalandı.

Avrupa Birliği'nin Suriye krizine yönelik bölgesel yardım fonu olan "Madad Fonu" tarafından finanse edilen HOPES (Suriyeliler İçin Yüksek ve İleri Öğrenim İmkânları ve Perspektifleri) projesi kapsamında henüz üniversiteye kayıt olmamış ve diğer yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan 82 Türk ile 193 Suriyeli öğrenciye  Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından 100 saatlik İngilizce eğitim verilmesi öngörülüyor. Projenin amacı genç Suriyelilere eğitim imkânları tanımak ve savaş sonrası Suriye'nin yeniden inşasına hazır olmalarına katkı sağlamaktır.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve British Council İngilizce  Direktörü Julian Parry’nin hazır bulunduğu imza töreninde bu projenin farklı iş birliklerine zemin hazırlayacağı hususu  vurgulandı. Parry, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi gibi genç ve dinamik bir üniversite ile bu projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, uluslararası bir üniversite olma yolunda iş birliklerine üniversite olarak hazır olduklarını ifade ederek,  İngilizcenin  küresel dünyada önemli bir güç unsuru olduğunu vurguladı. Tümay, bu kapsamda başta Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere tüm birimlerdeki dil eğitiminin kalitesinin artırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 

İmza töreninde Üniversitemiz ve British Council yetkilileri de hazır bulundu. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top