Üniversitemiz Bölgesel Çalıştayda Yer Aldı


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ev sahipliğinde Avrupa'dan gelen yabancı uzmanlar ile ceza adalet sisteminde yer alan kurumların temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen "Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi Bölgesel Çalıştayı" sona erdi.

     Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında düzenlenen çalıştay 2 gün sürdü. Denetimli serbestlik uygulamaları kapsamında yer alan elektronik izleme sisteminin işleyişinin arttırılması konusunda neler yapılabileceğinin konuşulduğu çalıştaya üniversitemizi temsilen TÖMER Müdür V. Dr. Alev Önder ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen katıldı.

     Etkinliğin sonunda çalıştaya katılan denetimli serbestlik alanında görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları, Çağ, Çukurova ve Adana Bilim ve Teknoloji üniversitelerinden öğretim üyeleri ile Adana, Kozan, Ceyhan denetimli serbestlik müdürlükleri personeli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ceza infaz kurumları, emniyet, jandarma, muhtar dernekleri ve Adana Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 53 kişiye katılım belgeleri verildi. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top