Adana BTÜ'de Uçurtma Şenliği


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Instute of Engineering and Everbody Else (IEEE) Öğrenci Topluluğu, Adana BTÜ Endüstri Mühendisliği Topluluğu, Çukurova Üniversitesi Genç Tema, Çukurova Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Çukurova Üniversitesi Psikoloji Kulüplerinin katkılarıyla düzenlenen uçurtma şenliği 26 Nisan 2017 Çarşamba günü Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yeşiloba Yerleşkesinde gerçekleşti.

Geniş bir katılımın olduğu programda farklı anaokullarından gelen çocuklar yeşillikler üzerinde uçurtmalarıyla eğlenirken üniversitemiz öğrencilerinin oluşturduğu kermes büyük ilgi gördü. Akustika Grubunun verdiği mini çocuk konseri ile büyük küçük herkesin keyifli anlar yaşadığı şenlikte, çocuklar kendileri için oluşturulan farklı etkinliklerle heyecanlı dakikalar yaşadılar. Çocuklar için oluşturulan yüz boyama atölyesinde yapılan uygulamalarla ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Etkinliğe katkı veren öğrenci toplulukları yaptıkları ortak açıklamada, uçurtma şenliği düzenlemekteki amaçlarının, üniversite öğrencileri olarak birlikte güzel vakit geçirmek ve özellikle çocukların mutluluklarına ortak olmak ve onlara keyifli unutulmaz bir gün yaşatmak olduğunu belirttiler. Öğrenci topluluğu başkanları, etkinliğe destek veren başta Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yönetimi ile şenlikte yer alan anaokulu yöneticilerine ve şenliğe katılan aile ve çocuklarına teşekkür etti. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top