TOFAŞ’tan Üniversitemize Eğitim Amaçlı Otomobil Bağışı


TOFAŞ (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.) tarafından mesleki eğitime destek programı kapsamında, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) öğrencilerinin uygulamalı derslerde yararlanmaları amacıyla tam donanımlı son model otomobil hibe edildi.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde atölye çalışmalarında eğitim amaçlı kullanılmak üzere hibe edilen araç, düzenlenen törenle teslim edildi. Adana BTÜ Yeşiloba Yerleşkesinde düzenlenen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal, Genel Sekreter Osman Arık, TOFAŞ Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.  Törende, TOFAŞ Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar, eğitim amaçlı hazırlanan 1 adet EGEA marka aracı, Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’a teslim etti.

Protokol töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, TOFAŞ’a üniversitemize yapmış olduğu otomobil bağışı için teşekkür etti. Aracın Üniversitemiz öğrencileri tarafından eğitim amaçlı olarak kullanılacağını belirten Tümay, Otomotiv konusunda özellikle de elektrikli araç donanımı ve yazılımı konularında 3-4 sene içerisinde iyi yerlere gelmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 TOFAŞ Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay’a güzel sözleri için teşekkür etti. Karacar, TOFAŞ firması olarak, otomobil bağışlarını 57 farklı eğitim kurumuna 1 yıl içerisinde gerçekleştireceklerini belirtti.   Bu bağışları Eski adı ‘Fiat Laboratuvarları’ yeni adı ise ‘Mesleki Eğitime Destek’ isimli projesi çerçevesinde, 17 okula ve 41 üniversiteye yapacaklarını ifade etti. Karacar, 160 kişilik uzman listesi hazırladıklarını ve ihtiyaç olduğu noktalarda uzmanlarını Üniversitemiz öğrencilerine araç parçaları ve donanımları hakkında bilgi vermek için yönlendirebileceklerine belirtti. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top