“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”


“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Üniversitemizde tören düzenlendi. Toplantıya Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet TÜMAY, Öğretim Üyeleri ve idari personeller katıldı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” amacıyla düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte söylenmesiyle başladı.

Törende konuşma yapan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet TÜMAY;  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma etkinliği için burada toplanmış bulunmaktayız.

Milli birlik ve beraberliğimize karşı gerçekleştirilmiş olan hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmiştir. Bu darbe girişimi sadece devletimize karşı değil milli irademize, demokrasimize ve geleceğimize karşı düzenlenen hain bir saldırıdır. Bu saldırı ile temel hak ve özgürlüklerimizi elimizden almak amaçlanmıştır. Ancak bayrağımıza, ezanımıza, devletimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtülmüştür. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini canı pahasına korumuş ve bu uğurda 249 şehit, 2193 gazi vermiştir.Bu anma etkinliği münasebetiyle kahraman şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz diye konuştu.

Program Adana Valiliğinin hazırladığı 15 Temmuz videosu ve Dursun Ali Erzincanlı'nın “30 kuş” şiiri ile sona erdi.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top