15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü


Üniversitemiz Adana Valiliği tarafından organize edilen “Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Buluşması" etkinliğine katıldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde yaşanan büyük ihanetin unutulmaması amacıyla Üniversitemiz personeli geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir duyarlılıkla Galeria Park alanında toplanarak, kortej eşliğinde etkinliğin yapıldığı Merkez Parka yürüdü. Yürüyüşe, başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay olmak üzere Üniversitemizin üst yönetim kadrosu, akademisyenlerimiz, idari ve yardımcı çalışanlarımız ile aileleri ellerinde Türk bayrakları eşliğinde yoğun katılım gösterdiler.

Program başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi hatıraları için saygı duruşu ve akabinde törene katılanlar tarafından coşkuyla okunan İstiklal Marşı ile başladı. Kur-an tilaveti ve Adana İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından aziz şehitlerin ruhları için okunan duaların ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyon konuşması, törene katılanlar tarafından ilgiyle dinlendi. Yapılan protokol konuşmaların akabinde program şiirler, ilahiler, sema gösterileri, video görüntüleri ile devam etti. Adana halkının yoğun katılım gösterdiği program sabaha kadar coşkuyla takip edildi.  


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top