“Başkentte Adana Rüzgârı Esti"


Adana Valisi, milletvekilleri, belediye başkanları, kamu ve STK temsilcileri ile Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet TÜMAY’ın da içinde bulunduğu “Adana Heyeti”, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer ÇELİK ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU’nu makamlarında ziyaret etti. 

Yapılan görüşmelerde Adana’nın gelişip kalkınması doğrultusunda önemli konular masaya yatırılarak uzun vadede planlanan projeler kapsamlı olarak değerlendirildi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet TÜMAY, 5 Ocak Gazetesine verdiği özel röportajda görüşmelerin gayet başarılı ve verimli geçtiğini vurguladı. Her iki bakanımıza da başarılar dileyen Prof. Dr. TÜMAY, Adana olarak bakanlarımızdan güç aldığımızı ifade etti. İlk defa gerçekleştirilen bu toplantılarda, güzel bir diyalog ortamı yakalandığını belirten TÜMAY, bundan sonra da birçok farklı kurumun temsilcisinin bir araya gelerek Adana için bir şeyler yapmak üzere toplanmasının önemine değindi. Prof. Dr. Tümay, röportajı şu ifadelerle sonlandırdı: “Bugün bana göre Adana için çok önemli bir gündü. İnşallah bu iradeyle, bu motivasyonla, sayın bakanlarımızın desteği ve öncülüğünde, birçok ciddi soruna ciddi çözümler mutlaka bulunacaktır.” 

Kentin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi bakımından çok önemli olan bu ziyaret, kamuoyunda  büyük yankı uyandırdı.

 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top