Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Andık


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 79. Yıldönümü sebebiyle Üniversitemizde bir anma töreni düzenlendi. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın Valilik tarafından düzenlenen anma törenine katılımı sebebiyle bulunamadığı törene Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal, Prof. Dr. Hasan Kurtaran ile akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Atatürk büstüne çelenk koyulması ile başlayan tören, saat 09.05’te siren eşliğinde yapılan iki dakikalık saygı duruşuyla ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Konferans salonuna geçilmesinin ardından Üniversitemiz TÖMER müdür yardımcısı okutman Yunus Emre Çekici  “Atatürk ve Türkçe” başlıklı konuşmasını gerçekleşti. Programın ilerleyen bölümünde TÖMER Okutmanı Kadir Kaplan “Atatürk’ün Özlü Sözleri” başlıklı konuşmasını yaptı.

Programın son bölümünde sahne alan Üniversitemiz öğrencilerinden oluşan müzik topluluğu Atatürk’ün sevmiş olduğu üç parçayı seslendirdi. Program yemekhane binasındaki fuaye alanındaki Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan serginin gezilmesiyle son buldu.  


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top