YÖK Başkanı’ndan Fakülte Birincilerine Tebrik Mektubu


Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında üniversitelerin fakültelerini birincilikle kazanan öğrencilere, YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç imzasını taşıyan bir belge göndererek başarılarını kutladı. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yönetimi Senato Toplantısı’nda fakültelere birincilikle yerleşen öğrencilere belgeleri verildi.

Fakültelerine birincilikle yerleşen Mert Furkan Sezgin (İşletme Fakültesi), Mustafa Can (Siyasal Bilgiler Fakültesi), Burak Açıkgöz’e (Mühendislik Fakültesi)  YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç imzasını taşıyan kutlama belgeleri Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay tarafından verildi. Prof. Dr. Mehmet Tümay, fakültelere birincilikle yerleşen öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, Adana BTÜ’yü tercih ettikleri için teşekkür etti. 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç’ın öğrencilerin nitelikli bir meslek sahibi olmasının yanında evrensel değerler ve kendi kültürel değerlerine bağlı bir şekilde yetişmelerini arzu ettiğini belirten mektubunda ise şu ifadelere yer verildi: “Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin yeni kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınızdan dolayı gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.”


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top