Üniversitemiz Sportif Branşlarda İlk Kupasını Kazandı


Üniversitemiz Futsal Takımı 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında İskenderun Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası 2. Lig Salon Futbolu Müsabakalarından kupa ile döndü.

Üniversiteler Futsal 2. Ligi’nde mücadele eden 56 üniversite 6 ayrı grupta yer aldı. Üniversitemiz Futsal Takımının içinde bulunduğu grubun müsabakaları İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Salon Futbol Takımlarının kıyasıya mücadelelerine sahne olan müsabakalarda Futsal takımımız Hasan Kalyoncu Üniversitesini 6-5, Çağ Üniversitesini ise 6-1 yenerek finale yükseldi. Final müsabakasında İskenderun Teknik Üniversitesi ile karşılaşan Futsal Takımımız zorlu geçen mücadele sonunda rakibine kaybederek grubu ikinci olarak tamamladı. Bu sonuçla Üniversitemiz sportif alanda ilk kupasını kazanmış oldu. 

Üniversitemiz Futsal Takımının Antrenörlüğünü yürüten Tahsin Demir, turnuvada iyi mücadele ettiklerini belirterek, elde ettikleri başarının mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top