Üniversitemiz Uluslararasılaşma Yolunda İkili Anlaşmalar İmzaladı


Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemiz, Ukrayna’nın Taras Shevchenko National University of Kyiv ve Kiev National Aviation University ile Erasmus + kapsamında ikili anlaşma imzalayarak,  uluslararası proje ortaklıkları konusunda da iş birliği üzerine anlaştı.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Biriminde görev yapan Uzm. Yunus Çelik ve Uzm. M. Onur Özelsancak’ın hazır bulunduğu toplantıda, Taras Shevchenko National University of Kyiv Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Igor Y. Golubii ve Uluslararası İlişkiler Birim Koordinatorü Doç. Dr. Anton Korynevych ile her iki kurum arasında geleceğe yönelik gerçekleştirilebilecek uluslararası projeler görüşüldü.

Ülkenin havacılık ve uzay bilimleri alanında önde gelen kurumlarından olan National Aviation University Rektör Yardımcısı Valery Chepizhenko başkanlığında toplanan heyet ile  iki üniversite arasında Erasmus + kapsamında  öğrenci ve öğretim üyesi değişimine olanak sağlayan anlaşma imzalandı. Ayrıca, iki kurum arasında öğrenim kalitesinin artırılması ve üniversitelerarası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda, iki kurum arasında uluslararası konferanslar ve diğer etkinliklerin düzenlenmesini kolaylaştıracak adımlar atıldı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top