Türk Eğitim Vakfı (TEV) Yönetiminden Üniversitemize Ziyaret


Türk Eğitim Vakfı (TEV) Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Yönetim Kurulu Başkanvekili Adnan Adil İğnebekçili, Genel Müdür Yıldız Günay, Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir ve Adana Şube Başkanı Ayşegül Gökçe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ı makamında ziyaret etti.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı Türk Eğitim Vakfı’nın 50 yılda yaklaşık 220 bin öğrenciye burs verdiklerini ifade etti.  Yırcalı, Vakfın kuruluşlarından bu güne kadar Çukurova bölgesinde yaklaşık 30 bin öğrenciye, Adana ilinde ise 8 Bin öğrenciye burs imkânı sağladıklarını söyleyerek, eğitim-öğretim faaliyetlerine yeni kampüsünde başlayan  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine de burs vermeye başladıklarını, önümüzdeki dönemde ise bu sayının daha da artacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay ise 1 milyon 431 bin 812 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin 6 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Yüksekokul ile eğitim öğretim hayatını sürdürdüğünü söyledi. 

Prof. Dr. Mehmet Tümay, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’nın ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, TEV’in çalışmalarına üniversite olarak destek vermeye hazır olduklarını iletti.

Ziyaret, günün anısına Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’nın Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’a plaket takdimiyle sona erdi.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top