Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay YÖK’te Düzenlenen Konferansa Katıldı


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Dr. Gjorge Ivanov, YÖK’te "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" isimli bir konferans verdi. Konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Türkiye’deki diğer üniversite rektörleri de katıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç yaptığı konuşmada, Makedon Dili ve Edebiyatı Programı’nın Türkiye’de lisans dersi olarak verileceğini belirtti ve her iki ülke akademisinin de yeniliğe açık, dünyanın değişimini yakalayan, bu değişimin insanlığın ortak değerlerine saygı duyarak olumlu olmasını sağlamak için çalışan bir yapıda olduğunu ifade etti.

Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ise değişen dünyada yükseköğretimde yaşanan gelişmelere ilişkin yapılması gerekenler konusunda bilgi vererek Makedonya Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yeni nesillerin nasıl bir eğitim almaları gerektiği konusuna ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Konferansın ardından Makedonya Cumhurbaşkanı Dr. Gjorge Ivanov ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top