Lise ve Ortaokul Öğrencileri Üniversitemizde


Adana Valiliği tarafından koordine edilen Güney Adana Kalkınma Programı çerçevesinde, Adana Çalışma ve İş Kurumu tarafından yürütülen “Benim Mesleğim Ülkemin Geleceği” projesi kapsamında, Adana’nın çeşitli okullardan lise ve ortaokul öğrencileri, Üniversitemizi 1 hafta boyunca ziyaret ettiler.

Adana ilinin güney kesiminde yer alan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 11 okulun meslek seçme aşamasında olan 8. ve 10. sınıf öğrencileri, Üniversitemizi yakından tanıma fırsatı elde ettiler. İş ve meslek danışmanları, 1070 öğrencinin 6 günlük ziyaret organizasyonunu programlayıp, okulların rehber öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, öğretim görevlileri ve gönüllü proje destekçisi olan üniversite öğrencileri eşliğinde ziyaret gerçekleştirdiler.

Program çerçevesinde öğrenciler, fakülteleri, konferans salonunu, sınıfları, kütüphaneyi ve laboratuvarları gezdiler.  Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda, meslek seçiminin önemi hakkında, Arş. Gör. Funda Sinem Koçak ve Musa Serdem tarafından hafta boyunca sunum yapıldı. Öğrencilere üniversite tanıtım videosu izletilip, fakülteler hakkında detaylı bilgiler sunuldu. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top