Kalite Geliştirme Projesinin İkinci Aşaması Üniversitemizde Başladı


British Council ve YÖK’ün, Türkiye’de 2017 yılında, 5 üniversitede pilot olarak başlattığı, Kalite Geliştirme Projesinin (Quality Development Project-QDP) ikinci aşaması, British Council ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi iş birliği ile başladı. Geçtiğimiz aylarda birinci aşama için, British Council (İngiltere) Araştırma ve Danışmanlık Birimi Başkanı John Knagg, Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunda (YADYO) derslere katılarak 1 hafta süren incelemelerde bulunmuştu.

Proje kapsamında, British Council Türkiye Direktörü Cherry Gough, Yükseköğretimden ve İngilizceden sorumlu yöneticisi Ayşen Güven, İngiltere’den danışmanlar  Pat McLaughlin, George Pickering üniversitemiz yöneticileri ile bir araya geldi.  Gerçekleşen ziyarete Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Kurtaran, Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal, Prof. Dr. Serkan Tokgöz, YADYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu İşpınar Akçayoğlu, YADYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ceyda Örük ve Üniversitemiz QDP Proje Koordinatörü, Doç. Dr. İ. Efe Efeoğlu katıldı.  

Proje kapsamında, Üniversitemizin İngilizce eğitim politikasının yazılı hale getirilerek hazırlanması planlanıyor. Ayrıca ziyarette, Üniversitemiz ve British Council arasında, IELTS sınav merkezi olması yönünde bir anlaşma imzalandı. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top