Üniversitemiz, “2017 Yılı En İyi Yüksek Lisans Tezi Ödülü”nü Aldı


Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde, Yollar Türk Milli Komitesi tarafından, 2017 yılı ödül töreni gerçekleştirildi. Özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarının karayolu ile karayolu ulaşımı konularını içeren lisansüstü yarışma dallarında, dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Yüksek Lisans Tezi dalında; Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı Arş Gör. İslam Gökalp, en iyi yüksek lisans tezi ödülüne layık görüldü. 

Dr. Öğr. Üyesi Volkan Emre UZ danışmanlığında yapılan, “Yüzeysel Kaplamalarda Agrega Tür, Boyut ve Cilalanma Seviyesinin Kaplama Kayma Direncine Olan Etkisinin Laboratuvar Ortamında Araştırılması” başlıklı yüksek lisans tezi, Yollar Türk Milli Komitesi tarafından, “2017 Yılı En İyi Yüksek Lisans Tezi” ödülü olarak ilan edildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen ödül törenine katılamayan ve üniversitemizin ilk lisansüstü mezunlarından olan Arş. Gör. İslam Gökalp’e ödülünü, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet TÜMAY verdi. Rektör Tümay, gösterdiği başarıdan dolayı Arş. Gör. İslam Gökalp’i ve Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Volkan Emre Uz'u kutladı.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top