Gıda Mühendisliği 3. Kariyer Günü Gerçekleşti


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen “3.Kariyer Günü” etkinliği gerçekleştirildi.  Etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Tokgöz başta olmak üzere, üniversitenin akademik ve idari personeli, Biyomühendislik Bölümü öğrencileri, Çukurova ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve gıda sektöründen temsilciler katıldı.

İki oturum şeklinde gerçekleşen ve gün boyu süren etkinliğe, konuşmacı olarak Aromsa Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Yasa, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yaşar Birol Saygı, Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi ve Gıda Teknoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Halkman, Amylum Nişasta Genel Müdürü İsmail Başaran, KOSGEB Adana Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Emra Demir ve Tate&Lyle Satış Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi İlker İncesesli katıldı.

Sabah oturumunun açılışında konuşma yapan Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haşim Kelebek, bölümü tanıtan sunumunun ardından, Gıda Mühendisliği Tanıtım videosu ile konuşmasını tamamladı. Gıda Mühendisliği Kariyer Günü etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirmekten duyduğu heyecanı dile getiren Prof. Dr. Kelebek, katılımcılara teşekkür etti. Sabah oturumu Aromsa Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Yasa’nın konuşması ile sürdü. Sayın Yasa konuşmasında, Aromsa’nın kuruluş öyküsünü anlattı ve okumuş insanların bu memlekete borcu olduğunu unutmaması gerektiğini vurguladı. Sayın Yasa’nın ardından konuşmacı Doç. Dr. Yaşar Birol Saygı, hayatta yaşanan zorluklardan ve bu zorluklara karşı farklı bakış açıları ile mücadele etmenin ve kişisel gelişimin kariyer üzerindeki öneminden bahsederek konuşmasını tamamladı. Sayın Prof. Dr. Kadir Halkman ise öğrencilere kariyer planlamasında, kişisel disiplin ve gelişimin en önemli faktör olduğunu belirten konuşmasının ardından soru-cevap bölümü ile ilk oturum tamamlandı.

İkinci oturumda ise Amylum Nişasta Genel Müdürü İsmail Başaran gıda sektörünün önemini vurgulayıp, firmaları ve işe alma süreçleri hakkında bilgi verdi. KOSGEB Adana Müdürlüğü’nden konuşmacı olarak katılan Emra Demir ise, potansiyel girişimciler olarak gördüğü öğrencilere, KOSGEB’in verdiği destekler hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Son konuşmacı olan İlker İncesesli ise şirket politikalarına değinerek insan kaynaklarına verdikleri önemden bahsetti. İlgiyle dinlenen konuşmaların ardından ikinci oturum da öğrencilerin sorularına konuşmacıların verdiği yanıtlar ile tamamlandı.

Gıda Mühendisliği Kariyer Günü etkinliğinin kapanışında, Prof. Dr. Kadir Halkman tüm oturumları özetleyerek, düzenlenen başarılı etkinlik için herkese teşekkür etti. Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haşim Kelebek ve Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Zafer Erbay, hem konuşmacılara, hem de katılımları için Çukurova ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümlerine günün anısına plaket ve teşekkür belgelerini takdim ettiler. Etkinliğin akşamında ise Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğretim üyeleri ve konuşmacılardan Prof. Dr. Kadir Halkman’ın katılımı ile gala yemeği gerçekleştirilerek, 3.Gıda Mühendisliği Kariyer Günü tamamlandı.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top