Adana BTÜ’den Tanıtım Atağı


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, bölgemizde bulunan eğitim-öğretim kurumlarının davetleri üzerine üniversite tanıtım faaliyeti amacıyla liselere konuk oldu.

Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi, Sabancı Teknik ve Meslek Lisesi, Adana Doğa Koleji ve Gündoğdu Kolejlerine davet edilen üniversitemiz, aday öğrencilerle buluştu. Üniversitemiz tanıtım ekibinin yanı sıra akademik personelimizinde yer aldığı etkinlik faaliyetleri, ilgiyle takip edildi.  Adana Doğa Kolejinde, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği Bölümlerinin tanıtıldığı kariyer odalarında, öğrenciler Üniversitemiz akademisyenlerinden, meslekler ve üniversite hakkında bilgi alma fırsatı buldular.

      Üniversitemize Ziyaretler Devam Ediyor

Adana’nın farklı bölgelerinden gelen ilköğretim ve lise öğrencileri, üniversitemizi ziyaret ettiler. Geçtiğimiz hafta Salbaş Anadolu Lisesi, Remzi Oğuz Arık İmam Hatip Ortaokulu, Sarıçam Ortaokul ve Liselerinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Üniversitemize ziyaret gerçekleştirdiler. Gezi ile birlikte öğrenciler, hem moral depoladı hem de üniversite hayatını yakından görme fırsatını yakaladılar. Kampüs içindeki birimleri gezen öğrenciler Adana BTÜ’nün eğitimi, öğrencilere sunduğu imkânlar, kütüphane, sosyal ve kültürel faaliyetler, bölümlerle ilgili bilgiler edindiler. Gezi sonrası hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Adana BTÜ’yü çok beğendiklerini söylediler.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top