Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı


Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (SEM) arasında Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

Projeyle, Ülkemizde misafir edilen zorunlu eğitim çağındaki Suriyeli çocukların, eğitim-öğretim alt yapısı tesis edilecek. Bu nedenle,  Adana’da eğitici konumunda bulunan öğreticilere, Türkçe’nin yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda kapasiteleri güçlendirilecek. Böylece, hem Suriyeli çocukların eğitimine katkı sağlanmış hem de öğreticiler için Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı gerçekleşmiş olacaktır. Bu proje, üniversitemize bağlı SEM tarafından organize edilecektir. 

Protokolü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz imzaladı. İmzalanan protokol gereğince 224 öğretmene 70 saat olmak üzere SEM tarafından Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenlenecektir. Sertifika programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere, SEM tarafından Türkçe Öğretimi Sertifikası verilecektir. 


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top