Rektörümüz “2023’e Doğru TÜBİTAK ile Geleceğe Bakış” Tanıtım Toplantısına Katıldı


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yakın dönemde yürütülmeye başlanacak olan destek programları, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından, TÜBİTAK Feza Gürsey Toplantı Salonunda kamuoyuna tanıtıldı.

Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı  Prof. Dr. Hasan Mandal ve çok sayıda davetlinin yanısıra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet TÜMAY’da katıldı.

Toplantıda,  TÜBİTAK Başkanı  Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK’ın, üniversitelerin ve akademinin ilişkide bulunduğu en önemli kurumların başında geldiğini; ülkemizin bilim, teknoloji, yenilik politikalarının belirlenmesi sürecine katkı verdiği, destek programlarının düzenleyicisi ve uygulayıcısı olduğunu ifade etti. Ülkemizin 2023 Yılı Hedeflerini hatırlatan Prof. Dr. Mandal, “10 büyük ekonomiden biri olmayı hedefliyoruz. TÜBİTAK da, bu hedefe ulaşma görevini, kendi yasal çerçevesinde, görev tanımları çerçevesinde, başarılı ve yetkin bir biçimde, paydaşlarıyla işbirliği yaparak, yerine getirmeye çalışıyor” dedi. Toplantıda TÜBİTAK'ın mevcut destek ve hizmetlerine ilişkin durum değerlendirmesi yapılarak, TÜBİTAK'ın gelecek dönem program ve süreçlerine ilişkin konular konuşuldu.

© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top