Üniversitemiz Öğrencilerine Hoş Geldiniz Programı


Üniversitemiz, 2018-2019 akademik yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik “Aramıza Hoş Geldiniz Programı” düzenledi.  

Üniversitemiz öğrencilerinin kampüse uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacıyla Adana BTÜ Konferans Salonunda gerçekleşen programda, Adana BTÜ Müzik Topluluğu tarafından müzik dinletisi ve oryantasyon eğitimleri gerçekleştirildi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ve Yabancı Diller Yüksekokulu yetkilileri tarafından tanıtım ve bilgilendirme sunuları yapıldı. Sunumlardan sonra Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay, öğrencilere yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

   “Köklü bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

Uyum etkinliklerine katılan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, 2018-2019 akademik yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Adana Bilim ve Teknoloji ailesi olarak her geçen gün büyüyoruz. Kısa zamanda büyük bir ivme kat ederek köklü bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Sadece niceliksel bir büyüme değil, aynı zamanda nitelik açısından da kaliteyi hedefliyoruz. Alanına hâkim, sosyal becerileri yüksek, eleştirel düşünen öğrenciler yetiştirerek ülkemizin sosyal sermayesine katkı sunmak istiyoruz. Bu yolda yeni öğrencilerimizle beraber olmaktan, sizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

   “Alacağınız her ders, kendinizi geliştirmek için bir şanstır.”

Öğrencilerden bazı beklentileri olduğuna değinen Rektör Tümay, “Eğitim, emek, sabır, uzun çalışma süreci ve odaklanma gerektiren çok önemli bir uğraştır. Bu uğraşta başarılı olmak hepinizin temel hedeflerinden biri olmalıdır. Üniversitemizde alacağınız eğitim, sizlerin mesleki gelişiminizin başlangıç noktası olacaktır. Bu süreçte zorluklarla mücadele edebilmeli, karşınıza çıkan problemleri çözebilmek için inançlı ve kararlı olmalısınız. Alacağınız her ders, kendinizi geliştirmek için bir şanstır. Bu şansı iyi değerlendirmelisiniz. Bu üniversite, kabuklarınızı kırmanız, kendinizi inşa etmeniz, özgür aklınızla dünyaya katkı sunmanız için bir fırsattır. Bu fırsatı kaçırmamalısınız.” diye konuştu.

    “Adana’nın taşı toprağı sanattır, edebiyattır, kültürdür.”

Eğitimin sadece derslerle, kitaplarla sınırlı olmadığına değinen Rektör Tümay, derslerin yanında hayatın kendisinin de çok şey öğreteceğini vurguladı. Rektör Tümay, ”Sosyal, kültürel ve duygusal zekâsı gelişmemiş bireylerin 21. yüzyılın zorlu koşullarında ayakta kalabilmesi, kendini inşa edebilmesi oldukça güçtür. Bu nedenle üniversitemizdeki sosyal etkinliklere ilgi duymanızı, hatta sizin çeşitli sosyal etkinlik önerileriyle kapımızı çalmanızı bekliyoruz. Bu bağlamda Adana, sizler için de çok önemli bir durak olacaktır.  Çünkü Adana, birçok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan tarihi bir kenttir. Adana’nın taşı toprağı sanattır, edebiyattır, kültürdür. Derslerinizi aksatmadan, şehrimizdeki kültürel olanaklardan yararlanmanızı tavsiye ediyorum.” İfadelerini kullandı. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top