Üniversitemiz Öğrencileri “ERASMUSDAYS” Etkinliğine Katıldı


Adana Büyükşehir Belediyesi ve Üniversitemiz iş birliğiyle, 2 gün boyunca süren kültürel miras temalı Erasmusdays etkinlikleri gerçekleştirildi.

Üniversitemizden yaklaşık 100’ün üzerinde öğrenci ile Dış İlişkiler Birimimiz personeli ve Büyükşehir Belediyesi’nin temsilcilerinin katılımıyla, Çukurova Üniversitesi Teknokent Konferans Salonunda toplantı gerçekleştirildi. Ülkemizde Erasmus+ kapsamında değişim öğrencisi olarak bulunan ve Erasmus+ kapsamında Ülkemizden Avrupa’daki üniversitelere değişim programı öğrencisi olarak giden öğrenciler, toplantıda deneyimlerini anlatma fırsatı elde ettiler. Katılımcılar, Teknokent’teki konferansın ardından, Adana’nın kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini çıplak gözle görme ve yakından tanıma fırsatı buldular.

Etkinlik kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve 100’ün üzerinde öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Varda Köprüsü ve Kapıkaya Kanyon gezileri gerçekleştirildi. Üniversitemiz öğrencilerinin, tarihi Taşköprü üzerinde oluşturdukları PEACE yazılı koreografi büyük beğeni topladı. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top