Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay’dan ATB’ye Ziyaret


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Adana Ticaret Borsası yöneticilerini ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. Prof. Dr. Mehmet Tümay’a Borsa Kompleksi hakkında detaylı bilgi verildi.

Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın Adana Ticaret Borsası (ATB) ziyaretinde ATB Başkanı Şahin Bilgiç’le birlikte ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB YK Üyeleri Hamit Tezcan, Yasin Milli, Şahin Güneşer ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk hazır bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Tümay, İş dünyasının üniversitelerden neler beklediklerini tespit ederek çözüm üretmek amacında olduklarını söyledi.  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni ‘Tüp Üniversite’ olarak nitelendiren Tümay, “Adana BTÜ çok gecikilmiş, geç elde edilmiş bir üniversite. Şimdiye kadar Adana’da beş üniversite açılmış olmalıydı. Adana BTÜ olarak bölgenin ODTÜ’sü, Boğaziçi’si olma hedefindeyiz. Ülkemizde teknolojik olarak güzel işler yapılıyor. Bizde siber güvenlik alanında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Üniversite ve sanayi iş birliğini önemsiyor ve bu konuda somut adımlar atıyoruz.” dedi.


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top