2018-2019 Akademik Tanışma ve Plaket Töreni Gerçekleşti


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde akademik tanışma ve bilimsel yayın sayısında başarı gösteren öğretim üyeleri için bir tören düzenlendi. Adana BTÜ Konferans Salonunda gerçekleşen törene başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay olmak üzere; rektör yardımcılarımız, genel sekreterimiz, enstitü ve yüksekokul müdürlerimiz, dekanlarımız, öğretim üyeleri ve idari personel katıldı.

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay, Üniversitemizin mevcut durumu ile ilgili kısa bilgiler aktardı. Adana BTÜ’nün akademik yayın başarısına da değinen Tümay, şunları söyledi; “2017 yılında toplam makale sayımız 97’dir. 2018’de ise bu gün itibariyle bu sayı 111’e ulaşmıştır. Sene sonuna kadar bu sayının çok daha iyi noktalara geleceğini umuyorum. Çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki, üniversitemiz, uluslararası indekslerde yer alan makale sayısına göre Türkiye’deki 207 üniversite arasında ilk 20-30 bandı içinde olacaktır” dedi.

Bilimsel, Kültürel ve Sanatsal Değerler de Yaratmamız Gerekiyor

Konuşmasında makale ve projeler dışında; bilimsel, kültürel ve sanatsal değerler de yaratmaları gerektiğine belirten Tümay,  üniversitenin dergi ve kitap yayınlama sürecine başlamış bulunduğuna değindi. “Artıbilim” adını taşıyan iki adet sosyal ve fen bilimleri dergilerinin ilk sayılarını, TÜBİTAK bünyesinde yer alan, Dergipark içinde elektronik olarak yayınlandıklarını söyledi.

En Önemli Konu Liyakat Sahibi Akademisyenlerle Üniversiteyi Tesis Etmektir

Prof. Dr. Mehmet Tümay,  kurumsallaşma yolunda çok önemli adımlar attıklarını ve bunu daha iyi seviyelere getirmek için gayretle çalıştıklarını ifade etti. İyi bir üniversite olmanın gerçekten emek ve sabır istediğine değinen Tümay, bir üniversitenin gelişimini tamamlamasının ortalama 15-20 yıl olduğunu söyledi. Fakat en önemli konunun liyakat sahibi akademisyenlerle üniversiteyi tesis etmek olduğuna vurgu yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın konuşmasının ardından, Üniversitemiz akademisyenlerini tanıtan özgeçmiş sunumları yapıldı. Üniversitemizde görev yapan tüm akademik personel tek tek tanıtıldı. Sunumların ardından bilimsel makaleler ve proje analizlerini yer aldığı kısa bir video gösterimi gerçekleştirildi. 

     Sunumların ardından bilimsel yayın sıralamasından başarılı olan ve çeşitli projelerde yürütücülük yapan öğretim üyelerine teşekkür belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Rektör yardımcılarımız tarafından takdim edildi. Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ve fuaye alanına verilen kokteyl ile son buldu.  


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top