Adana BTÜ’de “İş’te Tam O An” Adlı Konferans Gerçekleşti


Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından “İş’te  Tam O An” başlıklı konferans düzenlendi. Üniversitemiz Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak, İtalya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu, Yazar-Eğitmen Mehpare Şayan Kileci katıldı.

Mehpare Şayan Kileci, kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını, üniversite öğrencilerine sunum eşliğinde anlattı.  Kileci, eğitim dönemini askerliğe benzeterek, İngiltere’de yaşadıklarını ve deneyimlerini aktaran konuşmasında; “Röportajlarda ben askerliğimi İngiltere’de yaptım diyorum. 2,5 yıl çok zor bir dönem geçirdim. Bütün zorlukların sonunda okulumu da bitirdim, eğitim süresince birçok deneyime de sahip oldum. O yüzden ne olur kulağınıza küpe olsun. Okurken de çalışın. Yaz tatillerini mutlaka iyi değerlendirin. Bir şeyleri başarmak istiyorsanız konfor alanınızın dışına çıkmalısınız ”dedi.

Mehpare Şayan Kileci, Gaziantep’te sen İtalyanca mı biliyorsun? diye gelişen bir sohbetin ardından, 6 ay sonra kendisine İtalya Fahri Konsolosluğu teklif edildiğini ve bu teklifi de onurla kabul ettiğini ifade ederek; “Hiç emek sarf etmeden aldığım bir görevdi, fakat geriye dönüp baktığımda daha önceleri ne kadar çabaladığımı hatırladım.” diye konuştu. İtalya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Yazar-Eğitmen Mehpare Şayan Kileci’nin konuşmasının ardından Konferans Salonuna gelen konuklar arasından 10 kişiye çekilişle kitap hediye edildi.

İtalya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Yazar-Eğitmen Mehpare Şayan Kileci’ye konferansın sonunda, Teşekkür Belgesi’ni Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Alğın takdim etti. Konferans, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 


© 2017 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top