Adana BTÜ’de “Havacılık ve Savunma Sanayi Paneli” Gerçekleştirildi


Üniversitemiz Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi “Havacılık ve Savunma Sanayi” adlı bir panel düzenlendi.

Sabah ve öğleden sonra iki oturumda gerçekleşen panelin ilk bölümünde, konuşmacı olarak Atılım Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü Öğretim Üyesi Volkan Nalbantoğlu, Yönlendirilmiş Enerji Teknolojileri Genel Müdürü Fazıl Hızal, TÜBİTAK SAGE’den Başuzman Araştırmacısı Tunca Selbes ve TÜBİTAK SAGE Başuzmanı Arzu Donat yer aldılar. Üniversitemiz Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Güneş Kibar moderatörlüğünde gerçekleşen sabah oturumunda, havacılık tarihi, hava araçları tasarımı ve kavramsal tasarım süreci, yönlendirilmiş enerji kavramı, TÜBİTAK SAGE tarafından tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen ve geliştirilmekte olan hava ve yer mühimmatları hakkında bilgi aktarıldı.

Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Ruhşen Çete moderatörlüğünde devam eden panelin ikinci oturumuna konuşmacı olarak, İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Yükselen, İTÜ Uçak Mühendisi Bestami Aydın, İTÜ Uçak Mühendisi Mehmet Şevki Şimşek ve ODTÜ uçak Mühendisi Süha Özgür Dinçer katıldılar. Türkiye’de havacılık eğitimi ve sektöre katkısı, havacılık sektöründe mühendisin yeri ve kariyer olanakları konuşuldu.

Programın sonunda, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kurtaran ve Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Ruhşen Çete, konuşmacılara günün anısına teşekkür belgelerini takdim ettiler. 


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top